Benigna, Untermarkt 2 Görlitz


W dawnej rezydencji rodziny Emmerich w sercu starego miasta w Görlitz w 2014 roku zaprojektowany został z wielką dbałością o szczegóły hotel Emmerich, a kilka lat później otwarto restaurację Horschel.

 

Od początku 2020 roku kompleks ten został uzupełniony o nowe miejsce „Benigna”, które znajduje się przy Untermarkt 2.  Wszystkie pomieszczenia zostały zaprojektowane w historycznym klimacie. Jest to doskonałe miejsce na organizację kameralnych wydarzeń, 

 

 

Benigna

Untermarkt 2

02826 Görlitz

Tel.+49 (0) 3581 8779844

kontakt@horschel-restaurant.de

www.horschel-restaurant.de

www.emmerich-hotel.de


Historia dowodzi, że każdy, kto mieszkał na Untermarkt w Görlitz ponad 500 lat temu, należał do najbogatszych w mieście. 

 

 

Untermarkt 1 był niegdyś domem burmistrza Georga Emmericha, wpływowego mieszkańca Görlitz, który przyczynił się do ukształtowania miasta w okresie jego świetności. Mieszkał tu od 1422 roku do 1507 roku. Człowiek ten miał bogate życie, później sam był zasłużonym kupcem i kilkakrotnie burmistrzem Görlitz.

 

Z powodu romansu, który chciał odpokutować, odbywszy pielgrzymkę do Jerozolimy, a jako punkt kulminacyjny swojego powrotu, zlecił budowę Świętego Grób zgodnie z oryginałem. Ale sekretny romans z Benigną Horschel dopadł go mimo wszystko - po setkach lat wróciła do jego domu.